Strona wydawcyWielkie kłamstwaO książce  O autorce  Fragmenty


 O książce mówili:

 

„[West] twierdzi, że tylko «kojarzy fakty», ale to skromne określenie ogromnej, znakomitej pracy, jaką wykonała […] To nie jest po prostu dobra książka o historii. To jedna z tych książek, które tworzą historię”.

Władimir Bukowski, autor To Build a Castle i współtwórca ruchu dysydentów w Związku Sowieckim, oraz Paweł Stroiłow, autor  Behind the Desert Storm

 

 „Od czasu do czasu zdarza się coś takiego, co całą konstrukcję ustalonych opinii stawia na głowie, rozbija opowieści od dawna uważane za pewnik, niszczy uprzedzenia i oczyszcza teren dla nowego zrozumienia. Najnowsza książka Diany West Wielkie kłamstwa Ameryki jest takim właśnie wydarzeniem”.

- Henrik Raeder Clausen, Europe News

 

„Jej zadanie jest ambitne; jej panorama istotnych, ale mało znanych faktów historycznych imponuje; jej wywód jest elokwentny i dowcipny. […] Wielkie kłamstwa Ameryki to jedna z tych książek, które zmienią sposób widzenia świata przez wielu z nas”.

- Susan Freis Falknor, Blue Ridge Forum

 

„Nowa książka Diany West to na nowo napisana historia II wojny światowej i zimnej wojny, oparta nie na odkrywaniu tajemnic, ale naświetlaniu faktów, które pozostawały ukryte, choć na widoku przez dziesięciolecia. Co więcej, w nieznany przedtem sposób łączy historię wywiadu z historią polityczną”.

- Jeffrey Norwitz, były profesor kontrterroryzmu, Naval War College

 

„Najważniejsza antykomunistyczna książka naszych czasów”.

- J.R. Nyquist, współautor And Reality Be Damned ... What Media Didn't Tell You about the End of the Cold War and the Fall of Communism in Europe

 

„Nauka, jaką West przekazuje Amerykanom: rzeczywistości nie da się ocenzurować, schować, sfabrykować, zafałszować ani pominąć. Jej książka jest tego wymownym dowodem”.

- Edward Cline, Family Security Matters

 

„Po przeczytaniu Wielkich kłamstw Ameryki i obelg wygłoszonych pod ich adresem przez neokonserwatywnych historyków „konsensusu”, dochodzę do wniosku, że nie możemy ignorować tego, co West wykazała dzięki dowodom i spójnej argumentacji”.

- dr med. John Dale Dunn, „Journal of American Physicians and Surgeons”

 

„Wiele wyjaśnia. Daję Wielkim kłamstwom Ameryki pięć gwiazdek tylko dlatego, że nie przewidziano sześciu”.

- John Dietrich, były pracownik Defense Intelligence Agency i autor The Morgenthau Plan: Soviet Influence on American Postwar Policy.

 

„Wielkie kłamstwa Ameryki to ogromne osiągniecie. Znakomite i ważne”.

- Monica Crowley, analityk w Fox News analyst, publicystka radiowa i  autorka What the Bleep Just Happened: The Happy Warriors Guide to the Great American Comeback

 

„Jeśli nie przeczytaliście jeszcze Wielkich kłamstw Ameryki autorstwa Diany West, to nie poznaliście świetnego thrillera o prawdziwej historii”.

-- Brad Thor, autor bestsellerów “The New York Times” Hidden Order, Czarna lista i The Last Patriot.

 

 „Ta książka to mająca siłę wybuchu, od dawna potrzebna odpowiedź na dworskie historie, w których wciąż zaciemnia się główne fakty o naszej toczonej za kulisami wojnie z Moskwą. Lektura obowiązkowa dla poważnie zainteresowanych sprawami bezpieczeństwa i zimnowojennymi oszustwami, tak krajowymi jak zagranicznymi”.

- M. Stanton Evans, autor Stalin's Secret Agents i Blacklisted by History: The Untold Story of Senator Joe McCarthy and His Fight Against America's Enemies