Strona wydawcyStrefaO AutorzeFragmenty
Całą książka w formacie .pdf (5,6 MG) StrefaZdekomunizowana


O książce

Strefa zdekomunizowana -- Wywiad rzeka z Radosławem Sikorskim pokazuje pasjonującą drogę życiową Radka Sikorskiego. W nie ocenzurowanej rozmowie z Łukaszem Warzechą Sikorski mówi o jego udziale w czterech rządach RP, odsłania kulisy rządów, to wszystko w przededniu nowych wyborów. Dlaczego odszedł z Ministerstwa Obrony, o co spierał się z braćmi Kaczyńskimi, z kim mu po drodze w polityce, co było stawką w konflikcie z Antonim Macierewiczem.

W rozmowie z Łukaszem Warzechą Radek Sikorski mówi prawie wszystko o jego udziale w czterech rządach RP. Jak Lech Wałęsa próbował zdobyć broń atomową, opowiada jak był Bronisławem Geremkiem, dlaczego odszedł z Ministerstwa Obrony, o co spierał się z braćmi Kaczyńskimi, z kim mu po drodze w polityce, co było stawką w konflikcie z Antonim Macierewiczem i dlaczego Polacy ciągle narzekają.

Łukasz Warzecha w serii rozmów z Sikorskim rysuje jego postać od działalności podziemnej w rodzinnej Bydgoszczy, przez studia na Oksfordzie, wyprawy do Afganistanu i Angoli po odbudowę dworku w Chobielinie. Widzimy jego małżeństwo z amerykańską pisarką Anne Applebaum, dowiadujemy się o jego doświadczeniach w pracy w USA, 300 metrów od Białego Domu i czemu wrócił do kraju.

Strefa zdekomunizowana odsłania kulisy rządów Olszewskiego, Buzka, Marcinkiewicza i Kaczyńskiego.

Strefa zdekomunizowana jest drugą książką Radka Sikorskiego wydaną przez nasze wydawnictwo. Pierwsza Prochy świętych - Afganistan czas wojny  wyszła w maju 2007, premiera odbyła się podczas Targów Książki w Warszawie.