Strona wydawcyR.ReaganO książce O autorze Fragmenty 


 O książce mówili

 „Zapewnia wiarygodny wgląd w podjętą przez Ronalda Reagana kampanię zniszczenia sowieckiego komunizmu. Choć w 1981 i 1982 roku służyłem jako doradca Reagana do spraw sowieckich, są tu informacje, których wcześniej nie znałem. Bardzo polecam jako opowieść o jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń w dziejach współczesnych”.
- RICHARD PIPES, emerytowany profesor historii Rosji, Uniwersytet Harvard


Łącząc talent doskonałego narratora z naukowym podejściem do szczegółów, Paul Kengor napisał ważną książkę, którą w dodatku znakomicie się czyta. The Crusader nie tylko będzie bawił i uczył, ale zmieni sposób myślenia”.
- PETER SCHWEIZER, autor Do As I Say Not As I Do i Wojny Reagana

„Choć wielu próbowało, niewielu udało się opowiedzieć tak całościowo i dokładnie historię największego triumfu mego taty: obalenia Związku Radzieckiego. Fascynująca książka – zawierająca całą pasję, intrygę i sprawiedliwość, tak jak by sobie życzył. The Crusader nie przypomina żadnej innej książki na jego temat”.
- MICHAEL REAGAN

„Z książki na książkę, dorobek Paula Kengora staje się coraz bardziej imponujący. The Crusader to arcydzieło, oparte na cierpliwym badaniu źródeł, wypełnione nowymi dowodami na temat Reagana, których nikt dotychczas nie widział, w tym szokującymi fragmentami z sowieckich kartotek, prośbami o swobodny dostęp do informacji i świeżo odtajnionymi, nieznanymi wcześniej dokumentami”.
- MICHAEL NOVAK, autor Washington God, ambasador Stanów Zjednoczonych przy Komisji Praw Człowieka ONZ 1981-1982