Strona wydawcyR.Reagan O książceO książce mówiliFragmenty 


O autorze

Dr Paul Kengor jest profesorem nauk politycznych w Grove City College, czteroletnim prywatnym, chrześcijańskim college’u w Grove City stanie Pensylwania. Jest dyrektorem wykonawczym Center for Vision & Values, instytutu zajmującego badaniami i analizami politycznymi. Jest również zewnętrznym członkiem Hoover Institution on War, Revolution, and Peace na Uniwersytecie Stanforda. Jego prace są cytowane lub publikowane w wielu pismach i innych publikacjach z całego zakresu ideologicznego spektrum: New York Times, USA Today, Los Angeles Times, Los Angeles Daily News, Washington Post, New York Post, National Review, San Francisco Chronicle, American Spectator, Washington Times, Boston Herald, Wall Street Journal, International Herald Tribune i innych.

Jego najnowsza książka to poważna praca na temat roli Ronalda Reagana w obaleniu Związku Sowieckiego, zatytułowana The Crusader: Ronald Reagan & the Fall of Communism, która ukazała się w październiku 2006 nakładem wydawnictwa HarperCollins. Kengor jest również autorem God and Ronald Reagan (ReganBooks, HarperCollins, 2004), która znalazła się na liście bestsellerów między innymi The New York Times’a (wydłużona lista).

Kengor często występuje w MSNBC, C-SPAN, NPR, PCN-TV i FoxNewsChannel. Pojawiał się w wielu programach telewizyjnych, między innymi „Hannity & Colmes,” „The O’Reilly Factor,” „Tony Snow Live,” „Fox & Friends,” 700 Club i „Scarborough Country.”

Kengor, urodzony w Pensylwanii Zachodniej, mieszka z żoną Susan i dziećmi Paulem, Mitchem, Amandą i Abigail w Grove City w stanie Pensylwania.