Strona wydawcyPrezydent Papież PremierO KsiążceO AutorzeFragmenty 
List Margaret Thatcher z okazji premiery polskiego wydania książki
List Nancy Reagan z okazji premiery polskiego wydania książki


 O książce mówili

Książka Johna O’Sullivana Oni zmienili świat. Prezydent, papież, premier jest znakomitym przykładem świetnej literatury politycznej, w której stapia się w jedno i ogólna opowieść, jak to upadał system sowiecki, i zarazem opowieść o ludziach, którzy się do tego w sposób niezwykle znaczący przyczynili.
Wiesław Władyka, 22 września 2007, Recenzja pt. Kto zmienił świat?, Polityka

Raeagan, Thatcher i Jan Paweł II to troje przywódców, którzy zniszczyli sowiecki komunizm i jego „imperium zła”. Nikt lepiej niż O’Sullivan nie byłby w stanie opisać, jak tego dokonali. To niecierpliwie oczekiwana książka.
Paul Johnson, autor A History of the American People and Modern Times

Ronald Reagan w kilka miesięcy po inauguracji prezydenckiej został postrzelony i wręcz otarł się o śmierć. Papież Jan Paweł II cudem przeżył, choć trafiła go kula zabójcy. Margaret Thatcher w pięć lat po objęciu urzędu premiera wyszła cało z zamachu bombowego zorganizowanego przez IRA w Brighton. O’Sullivan bada te tajemnice, opisuje wstrząsające możliwości, a nawet pyta, czy ocalenie tych trojga wybitnych przywódców było sprawą boskiej interwencji. Fascynująca książka, znakomita lektura i źródło radości!
William F. Buckley Jr.

Inni pisarze zauważyli wyłonienie się amerykańskiego prezydenta, polskiego papieża i brytyjskiego premiera w późnych latach siedemdziesiątych i wczesnych latach osiemdziesiątych i ich decydują rolę w doprowadzeniu do pokojowego zakończenia zimnej wojny. Ale to angloamerykański dziennikarz i redaktor John O'Sullivan napisał ostateczną historię jak Ronald Reagan, Papież Jan Paweł II i Margaret Thatcher pracowali razem, otwarcie i nie tak otwarcie, by spowodować -- co większość ekspertów było zgodnych było niemożliwe -- szybki rozkład Związku Sowieckiego i marksizmu-leninizmu.
Lee Edwards, The Spectator, kwiecień 2007

Johna O'Sullivana rozliczenie się z zachodniego zwycięstwa nad komunizmem powinno mieć miejsce w apteczce każdej czytającej rodziny jako antidotum do akademickich bzdur, które mogą spowodować duszenie się. [...] O'Sullivan błyszczy w relacjonowaniu kampanii Związku Radzieckiego by obalić i opanować Europą Zachodnią i współwiny zachodnio europejskich socjaldemokratów i partii lewicowych w tym wysiłku.
Spengler, BOOK REVIEW, Faith and Risk in the Cold War Reviewed, FRONT PAGE

Nie mówię, że każdy czekał na to, ale ja czekałem i teraz to jest. Prezydent, Papież i Premier: Oni mienili świat. Nowa książka, napisana przez znakomitego dziennikarza Johna O′Sullivana, który pasjonująco opowiada w szczegółach i w kolorach trzech dekad przekształcania się duchownego, politycznego i ekonomicznego naszego świata. Trzy osoby, które zmieniły świat są, oczywiście, Ronald Reagan, Jan Paweł II i Margaret Thatcher. Dla kogoś , który dorósł w politycznym klimacie lat siedemdziesiątych, książka jest pamiątką na ile się zmienił świat. "Ach tak," czytelnik mógłby jak ja powiedzieć, " Prawie zapomniałem...". Dla młodszych czytelników, to jest opis "dawnych dni" , który przekonywająco udzieli wyjaśnienia jak doszliśmy tam gdzie jesteśmy.
Ojciec Richard John Neuhaus, First Things, luty 2007

Kusi powiedzieć patrząc wstecz, że Związek Sowiecki musiał upaść. Ale kiedy imperia załamują się, to jest to zazwyczaj krwawy biznes i w każdym razie, nie było żadnej pewności, że tak nie będzie. Jedną z bardziej wybornych części pana O′Sullivana opowiadania jest to co kilku z wiodących "gołębi z Zachodu" i intelektualiści mówili wtedy.
Thomas J. Bray, WSJ.com Opinion Journal, 27 grudzień 2006