Strona wydawcyPrezydent Papież PremierO KsiążceO książce mówiliFragmenty 
List Margaret Thatcher z okazji premiery polskiego wydania książki
List Nancy Reagan z okazji premiery polskiego wydania książki


O autorze

John O’Sullivan relacjonował prezydenturę Reagana jako waszyngtoński publicysta, był specjalnym doradcą premier Margaret Thatcher i regularnie pisał o papieżu Janie Pawle II i wpływie Kościoła katolickiego na sprawy międzynarodowe.
 

Doświadczenie dziennikarskie zdobywał w prasie angielskiej i amerykańskiej; był redaktorem „National Review”, „The National Interest”, „Policy Review” i United Press International, kierownikiem działu publicystyki londyńskiego „Timesa” oraz redaktorem „Daily Telegraph”.
 

Obecnie współpracuje z redakcją „National Review” i publikuje cotygodniowy felieton w „Chicago Sun-Times”. Jest członkiem Hudson Institute, założycielem New Atlantic Initiative, komandorem Orderu Imperium Brytyjskiego. Stale krąży między Waszyngtonem, gdzie ma mieszkanie, i domem w Decatur w Alabamie; często wyjeżdża do Wielkiej Brytanii, Europy i Ameryki Łacińskiej.

John będzie z wizytą w Polsce na spotkania z media i turę promocyją polskiego wydania od 3 do 14 września, 2007. Tura spotkań z czytelnikami będzie miała miejsce w 5 miastach: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań i Gdańsk w salonach EMPiK..