WydawcaŻycie w słoikuO książceO autorzeFragmenty


 O książce mówili:

Życie w słoiku to niezwykła opowieść o bohaterstwie podczas Holokaustu i przełomie, jakiego ta historia dokonała w życiu trójki licealistów we współczesnym Kansas. Jack Mayer po mistrzowsku łączy te dwie odrębne lecz głęboko powiązane opowieści w jedną większą historię, dającą nam jedyny w swoim rodzaju wgląd w Holokaust oraz jego ważność dla dzisiejszego świata. Będzie to natchnieniem dla wszystkich czytelników, a zwłaszcza dla młodszych.

- Profesor Francis R. Nicosia , Profesor Badań nad Holokaustem na Uniwersytecie w Vermont

 Jack Mayer dokonał niezwykłego dzieła, ożywiając bohaterską postać Ireny Sendler, której szlachetne posłannictwo okazało się wręcz nieprawdopodobne i dało nieprzewidywalne skutki. Ta drobiazgowo zbadana historia opowiedziana została przez Mayera w jego książce z wdziękiem i pasją, wzbudzającymi bezmiar współczucia.

- Jay Parini, autor The Last Station

 Opowieść o tym, jak uratowano coś z historii. Ożywia naszą wiarę w człowieczeństwo. Każdy student i wykładowca powinien przeczytać tę książkę. Wszyscy powinniśmy.

- Michele Forman, odznaczona nagrodą Nauczyciel Roku 2001

 

Ta opowieść o męstwie, nadziei i determinacji zrodziła się w rozgorzałej od nienawiści Polsce pod okupacją hitlerowską, była zagubiona i pogrzebana w ruinach i popiołach Warszawy powojennej, odkryta i naświetlona przez trójkę nastolatków z amerykańskiego Midwestu i wreszcie uskrzydlona w słowach pediatry ze stanu Vermont, tak iż zdołała okrążyć świat, poruszając umysły i serca przesłaniem ukazującym, że nigdy nie jesteście zbyt mali ani zbyt młodzi, by zadośćuczynić człowieczeństwu.

- Dr med. Steven Koller

 

Pomnik Ireny Sendler wzniesiony został nie w Polsce i nie w Izraelu, lecz w sercach i dokonaniach młodych Amerykanów. Porywająca książka Jacka Mayera przywołuje do życia prawdziwą historię licealistów z Uniontown w Kansas i Polki ratującej ludzi z Holokaustu. Nastolatkowie stworzyli przedstawienie teatralne pt. Życie w słoiku. Ich przesłanie było proste: kto przeciwdziała złu i ratuje dobro, ten zmienia świat.

- Jacek Leociak z Polskiej Akademii Nauk, autor książek Getto warszawskie: przewodnik po nieistniejącym mieście (wspólnej z Barbarą Engelking) i Spojrzenia na warszawskie getto