Strona wydawcyBitwa o AnglięO książce O autorze  Fragmenty 


 O książce mówili:

„Absolutne arcydzieło... Majstersztyk narracji i analizy, a do tego bardzo przyjemna lektura – historia w wielkim stylu mistrzów w tej dziedzinie”.
- Donald L. Miller, autor książki Masters of the Air

„Porywająca, wspaniale napisana opowieść o – jak trafnie ujął to Michael Korda – największej bitwie dwudziestego stulecia, a zapewne, biorąc pod uwagę możliwe konsekwencje, w całej historii”.
- Winston S. Churchill

Korda skupia się na krytycznych wydarzeniach, które zaważyły na wyniku bitwy. Wyżyny osiąga w opisie brytyjskich przygotowań do wojny i wysiłkach Niemców, którym pomimo licznych prób nie udało się zadać nokautującego ciosu".
Phillip Carter, The New York Times Book Review

„Wspaniała książka, która opowiada heroiczną historię i jest wypełniona szczegółami – technicznymi, taktycznymi, historycznymi i innymi – które przydają jej autentyczności”.
- Justin D. Kaplan, autor książki Mr. Clemens and Mark Twain

„Uniesienie, heroizm, groza i epokowe znaczenie bitwy o Anglię, przywrócone do życia przez Michaela Kordę, oczarują was... Nikt nie potrafiłby opowiedzieć tej ekscytującej i złożonej historii w bardziej zrozumiały sposób; po prostu najlepsza książka, jaką czytałem w tym roku”.
- Sir Alistair Horne, autor książek A Savage War of Peace i The Price of Glory

„Znakomita książka. Styl jest niezrównany, a wrodzony talent i doświadczenie Kordy jako pisarza pozwoliły mu powiązać wszystkie odrębne epizody w porywającą historię. Świetna robota, pięknie wykonana”.
- Len Deighton, autor książek Myśliwiec i Nalot

„Cudowna historia, wspaniale, zręcznie i oryginalnie opowiedziana”.
- Hugh Thomas, autor książki The Spanish Civil War