Strona wydawcySzpieg w JałcieO książce mówili O autorze  Fragmenty 


O książce

Szpieg w Jałcie

Jałta, 4 lutego 1945: chwila, w której kształtuje się nasz współczesny świat.

Druga wojna światowa dobiega końca. Trzech najpotężniejszych ludzi na świecie spotyka się, by ustalić szczegóły pokoju. Zrzędzący Winston Churchill, chory idealista Franklin Roosevelt i Józef Stalin, być może najbardziej krwawy rzeźnik wszech czasów, są rzekomo sojusznikami. Jednak w ciągu ośmiu spędzonych wspólnie dni będą kłamać i wzajemnie się zwodzić, starając się podpisać ugodę i zapewnić sobie miejsce w historii.

Tymczasem pewien polski żołnierz stara się wrócić do domu. Wielokrotnie już umykał śmierci, teraz jednak, gdy nad Europą wciąż unoszą się dymy, szczęście najwyraźniej zaczyna go opuszczać. Jest jednak gotów wszystko zaryzykować, byle tylko odnaleźć zaginioną w ruinach Warszawy córeczkę. To za sprawą tego właśnie człowieka, który – tak jak wielu mu podobnych – wszędzie widzi wroga, Winstonowi Churchillowi przypadnie w udziale pójść za głosem sumienia i walczyć o sprawiedliwość oraz zasady cywilizacji.

Michael Dobbs napisał pasjonującą powieść historyczną, która w dramatyczny sposób ożywia emocje tamtych czasów. Ukazuje nie tylko niebezpieczeństwa czyhające na tych, którzy dzierżą władzę, lecz także heroizm oraz cierpienie zwykłych ludzi wplątanych w niezwykłe wydarzenia.