Strona wydawcyBuntownicyO książce O autorce  Fragmenty 


 O książce mówili

„Pasjonująca i wciągająca. . . Siłą książki Olson jest doskonały opis ludzkich charakterów, zarówno w polityce, jak i w dyplomacji”.
— „The New York Times Book Review”

„Porywa czytelnika. . . opowiedziana z dziennikarską pasją i zacięciem”.
— „The Guardian” (UK)
„Jednym z urzekających aspektów książki Lynne Olson jest umiejętność łączenia losów osobistych z wydarzeniami politycznymi: dzieje trwającego pięć dekad romansu Boothby’ego z żoną Macmillana oraz opis reperkusji, jakie on wywołał, stanowią fascynujący materiał czytelniczy. Autorka nie ma sobie równych w odnajdywaniu dodatkowych historii, które świecą w tej książce jak klejnoty”.
-- Martin Rubin, „The Washington Times”

„Przykuwająca książka. . . Olson opowiada historię z werwą, ani na chwilę nie pozwalając czytelnikowi zapomnieć, jakie było ryzyko i co mogłoby się wydarzyć, gdyby tym „buntownikom” nie chciało się aż tak mocno zamieszać w polityce”.
-- „The Atlantic Monthly”

„Świetnie napisana książka, którą czyta jak polityczny dreszczowiec . . . Buntownicy to nadzwyczajna opowieść o politycznej odwadze w niebezpiecznych czasach”.

-- „Christian Science Monitor”

„Pasjonująca opowieść. Olson odtwarza wydarzenia z ogromna wiedzą i elegancją”.

-- „The Globe and Mail”

W latach trzydziestych, gdy ekspansja nazizmu zagroziła zachodniej cywilizacji, Winston Churchill ostrzegał przed niebezpieczeństwem, przeciwstawiając się polityce ustępstw rządu Chamberlaina i domagając się natychmiastowego uruchomienia programu zbrojeń. Nie był zupełnie sam – kilku młodych posłów z Partii Konserwatywnej podzielało jego poglądy na temat niemieckiego zagrożenia, choć nie zawsze zgadzali się z nim w innych sprawach. Nie mieli dużych szans na sukces, a atakując premiera z własnej partii, narażali się na poważne polityczne ryzyko, ale ostatecznie oni i ich sojusznicy wygrali: Neville Chamberlain i jego defetystyczni ministrowi złożyli dymisję, ustępując miejsca Churchillowi, który zasłynął jako nowy premier i przywódca wojenny. Lynne Olson zwróciła uwagę na tę wspaniałą, lecz zapomnianą historię i opowiedziała ją z wielką werwą. To fascynująca książka historyczna, równie podniecająca, jak powieści.
-- David Fromkin, Autor Europe’s Last Summer

Wyróżnienia:
Bestseller Kanadyjski